Strona główna » Liga Klubowa GPW » Regulamin

Regulamin

1. Organizatorem Ligi Klubowej GPW są portal Tenis NET (www.tenis.net.pl) oraz Zespół Organizacyjny Grand Prix Warszawy.

2. Do Ligi mogą przystąpić zespoły, kluby, akademie położone w Warszawie i miejscowościach pobliskich, dysponujące dwoma kortami o nawierzchni ceglastej lub będące w stanie takie korty zorganizować na mecz którego będą gospodarzem.

3. Rozgrywki toczą się systemem ligowym, w dwóch grupach, mecze każdy z każdym (jeden mecz, bez rewanżu). Końcowa kolejność ustalana jest na podstawie rozgrywek pucharowych play-off - do fazy połfinałowej awansują po dwie najlepsze drużyny z grupy, w meczach o miejsca 5-8 wystąpią kluby które ukończyły w grupach na pozycjach 3-4, o miejscach 9-10 zadecyduje mecz ostatnich drużyn grupowych. W fazie play-off prawo gry mają wyłącznie tenisiści którzy reprezentowali drużynę w fazie grupowej.

4. Regularne rozgrywki toczą się na kortach krytych w okresie od października do kwietnia następnego roku.

5. Uczestnikami Ligi mogą być wszyscy chętni, niezależnie od posiadanych umiejętności.

6. Zawodnicy, którzy do wyższej kategorii wiekowej wkraczają 1 stycznia następnego roku mogą grać w lidze awansem od początku sezonu zimowego.

7. Do rozgrywek drużyny mają obowiązek zgłosić minimum ośmiu zawodników, w tym przynajmniej trzech w kategorii 40+ lat i dwóch w kat. 35+ lat.

8. Dopuszczamy udział maksymalnie dwunastu zawodników w drużynie. W trakcie trwania sezonu kapitan ma prawo wymienić (lub dopisać, jeśli maksymalny pułap nie został osiągnięty) jednego zawodnika. Dodatkowo jest możliwość wymiany jednego zawodnika trwale, do końca sezonu, kontuzjowanego.

9. W trakcie sezonu zawodnik może występować tylko w jednej drużynie.

10. Spotkania rozgrywane są w niedziele, o godz. 17 w sezonie zimowym. Na wniosek kapitanów dopuszczamy możliwość przesunięcia w górę bądź w dół godziny rozpoczęcia spotkania, jak również po zgłoszeniu z miesięcznym wyprzedzeniem przesunięcie na sobotę w ramach tego samego weekendu, nie ma natomiast możliwości samowolnego przełożenia przez kapitanów gier na inny termin.

11. Organizator ma możliwość przełożenia spotkania z przyczyn od niego niezależnych:

a) wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających dogrzanie balonu lub hali do temperatury +6 stopni C

b) wystąpienia nagłego zdarzenia losowego (np. deszczu, wichury powodującej uszkodzenie balonu, itp.)

12. Istnieje możliwość wcześniejszego planowego przełożenia spotkania z powodu wydarzeń zaplanowanych wcześniej na obiekcie klubowym (np. coroczne imprezy klubowe, turnieje PZT, itp.). Warunkiem uzyskania takiej zgody jest zgłoszenie tego faktu przynajmniej miesiąc przed terminem wyznaczonym w terminarzu rozgrywek.

13. Każde spotkanie składa się z trzech meczów gry pojedynczej w kategoriach open, +35 lat i +40 lat oraz dwoch deblowych open i +35 lat.

14. Jeden zawodnik może rozegrać maksymalnie jedną grę singlową i jedną deblową.

15. Obowiązuje następująca kolejność rozgrywania meczów:
a) singiel w kat. open,
b) singiel w kat. wiekowej 35+,
c) singiel w kat. wiekowej 40+,
d) debel w kat. open,
e) debel w kat. 35+ lat.

16. Do obowiązków kapitana drużyny gospodarzy należy przesłanie w terminie dwóch dni (czyli do wtorku po rozegranej niedzielnej kolejce ligowej) szczegółowych wyników rozegranego spotkania na adres e-mail: admin@tenis.net.pl.

17. W fazie grupowej Ligi mecze punktowane są w następujący sposób:
– za zwycięstwo 5-0 lub 4-1 drużyna otrzymuje 3 punkty,
– za zwycięstwo 3-2 drużyna otrzymuje 2 punkty,
– za porażkę 2-3 drużyna otrzymuje 1 punkt,
– za porażkę 1-4 lub 0-5 drużyna nie otrzymuje punktu,

18. W przypadku braku możliwości zebrania składu kapitan ma obowiązek skutecznego poinformowania przeciwnika oraz organizatora ligi o tym fakcie najpóźniej do godz. 20 dnia poprzedzającego mecz. Oddany w ten sposób walkower będzie skutkował zerowym dorobkiem punktowym, natomiast w przypadku walkowera oddanego w terminie późniejszym i w dniu zawodów, drużynie odebrany zostanie 1 punkt z dotychczasowego dorobku.

19. O końcowej kolejności w Lidze Klubowej decyduje liczba zdobytych punktów. Jeśli dwie drużyny mają ich tyle samo decyduje bezpośrednie spotkanie pomiędzy zainteresowanymi. Jeśli taką samą liczbę punktów ma więcej drużyn tworzona jest dodatkowa tabela uwzględniająca wyłącznie mecze pomiędzy zainteresowanymi klubami, a o kolejności decydują: 1. liczba zdobytych punktów, 2. stosunek wygranych do przegranych gier (zarówno singli jak i debli), 3. stosunek wygranych do przegranych setów

20. Spotkania gry pojedynczej rozgrywane są do dwóch wygranych setów, przy stanie 1:1 rozgrywany jest super tie break (do 10 punktów).

21. W grze podwójnej w obowiązuje system "no ad" (przy stanie 40:40 w gemie rozgrywany jest decydujący punkt) i przy stanie 1:1 zamiast trzeciego seta obowiązuje super tiebreak (do 10 punktów).

22. Na kapitanie drużyny gospodarza spoczywa obowiązek przesłania szczegółowego wyniku meczu organizatorowi rozgrywek w terminie dwóch dni (czyli do wtorku po rozegranej niedzielnej kolejce ligowej) na adres e-mail: admin@tenis.net.pl. Brak wyników skutkuje walkowerem dla drużyny gości.

23. Gospodarza meczu w pierwszym cyklu wyznacza organizator w wyniku losowania, w kolejnych cyklach przestrzegana będzie zasada, że gospodarzem będzie gość poprzedniego spotkania pomiędzy zainteresowanymi. Dopuszcza się możliwość rozegrania meczu na innym obiekcie.

24. Zespół gospodarza zapewnia minimum dwa korty deblowe (optymalnie trzy) o nawierzchni ceglastej.

25. Do obowiązków kapitana zespołu Gości należy dostarczenie na mecz piłek klasy premium, minimum trzech sztuk na jedną grę.

26. W Lidze mogą występować wyłącznie zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek do dnia poprzedzającego rozegranie pierwszej kolejki ligowej, z zastrzeżeniem punktu 10. regulaminu.

27. Warunkiem udziału w lidze jest opłata wpisowego w wysokości 330 złotych od drużyny.

28. Cyklem kieruje Jacek Czerniszewski (admin@tenis.net.pl).